www.boerefort.co.za

 

Sport

 

 

Ons skool bied ‘n wye verskeidenheid aktiwiteite aan.  Die beoefening van sport is ‘n belangrike ontwikkelingshulpmiddel in die gebalanseerde vorming van die kind. ‘n Kind se keuse van aktiwiteite moet sodanig wees dat hy/sy genoeg tyd sal hê om te speel. Speel is ‘n onontbeerlike deel van sy/haar ontwikkelingsproses.

 

 

GEBOORTEDATUMS VIR DEELNAME IN 2018

0/6 = 2012

0/7 = 2011   

0/8 = 2010     

0/9 = 2009    

0/10 = 2008

0/11 = 2007  

0/12 = 2006   

0/13 = 2005   

0/14 = 2004

 

SPORTDRAG

Die kinders doen LO ook in hierdie drag.

Uitrusters:      Silver Cross:  012 546 6525

                        Totiusdal Handelshuis:  012 332 0016

 

ATLETIEK

 

Kwartaal 1

 

Organiseerder

Me Cheri Wagner en Me Jenny Petzer (hulp-organiseerder)

 

Oefening:  Baanitems

Item/ouderdom

Afrigters

Oefening

o/7-o/13 Naellope

Me Jenny Petzer en Me Jana van Dalen (o/10-o/13)

Me Chané Behrens (o/7-o/9)

Tydens skoolure

o/7- o/13 Aflosse

Wegspring:  Me Cheri Wagner en Mnr Lukas Keet

1e oorgee:  Me Jana van Dalen en Me Jenny Petzer

2e oorgee: Mnr Dave Pretorius en
Me Annelie Broodryk

3e oorgee:  Mnr Jaco Behrens en
Me Sandrinette Pretorius

Tydens skoolure

o/10-o/13 Middelafstande

Me Carla Büchling en
Me Luzanne Fritz van Jaarsveld

Soggens vanaf 6:30

 

Item/ouderdom

Afrigters

Oefening

o/7-o/13 Naellope

Me Jenny Petzer en Me Charmain Bezuidenhout

Tydens skoolure

o/7- o/13 Aflosse

Me Sandrinette Pretorius, Mnr Dave Pretorius,
Me Jenny Petzer, Me Natania Smith en
Me Mart-Mari Holtzhausen

Tydens skoolure

o/10-o/13 Middelafstande

Me Jana van Dalen

Soggens vanaf 6:50

 

Oefening:  Velditems

Maandae tot Donderdae

14:50-15:00

Afrigters

Verspring

o/10 D

Me Natania Smith en Me Carla Büchling

o/10 S

Mnr Lukas Keet en Me Cheri Wagner

Gewigstoot

o/11 D

Mnr Jaco Behrens en Me Mart-Mari Holtzhausen

o/11 S

Me Sandrinette Pretorius en Me Debbie Goosen

Hoogspring

o/12 D

Me Annelie Broodryk en Mnr George Reid

o/12 S

Mnr Dave Pretorius en Luzanne Fritz van Jaarsveld

Maandae tot Donderdae 14:50-15:00

Afrigters

Verspring

o/13 D

Me Natania Smith en Me Carla Büchling

o/13 S

Mnr Lukas Keet en Me Cheri Wagner

Gewigstoot

o/10 D

Mnr Jaco Behrens en Me Mart-Mari Holtzhausen

o/10 S

Me Sandrinette Pretorius en Me Debbie Goosen

Hoogspring

o/11 D

Me Annelie Broodryk en Mnr George Reid

o/11 S

Mnr Dave Pretorius en Luzanne Fritz van Jaarsveld

Maandae tot Donderdae

14:50-15:00

Afrigters

Verspring

o/12 D

Me Natania Smith en Me Carla Büchling

o/12 S

Mnr Lukas Keet en Me Cheri Wagner

Gewigstoot

o/13 D

Mnr Jaco Behrens en Me Mart-Mari Holtzhausen

o/13 S

Me Sandrinette Pretorius en Me Debbie Goosen

Hoogspring

o/10 D

Me Annelie Broodryk en Mnr George Reid

o/10 S

Mnr Dave Pretorius en Luzanne Fritz van Jaarsveld

Maandae tot Donderdae

14:50-15:00

Afrigters

Verspring

o/11 D

Me Natania Smith en Me Carla Büchling

o/11 S

Mnr Lukas Keet en Me Cheri Wagner

Gewigstoot

o/12 D

Mnr Jaco Behrens en Me Mart-Mari Holtzhausen

o/12 S

Me Sandrinette Pretorius en Me Debbie Goosen

Hoogspring

o/13 D

Me Annelie Broodryk en Mnr George Reid

o/13 S

Mnr Dave Pretorius en Luzanne Fritz van Jaarsveld

Spiesgooi

o/13

Mnr Lukas keet en Me Fietca Williams

Diskus

o/13

Mnr Lukas keet en Me Fietca Williams

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atletiek Spognuus:

  • DISTRIKSKAMPIOENSKAPPE

9 Atlete dring deur na die Distrikskampioenskappe te Pilditch: 

Enrico la Vita, Nandus Smith, Dian Marais, Reinardt Herbst, Marnus Keet, Cheyanne Trollip, Charné Barwise, Tshego Mahlangu, Heliné Minnaar, Nathan du Preez en Anrike Kruger

  • GAUTENG-NOORD KAMPIOENSKAPPE

4 Atlete dring deur na die Gauteng-Noord Kampioenskappe:

Nandus Smith, Reinardt Herbst, Tshego Mahlangu en Heliné Minnaar

LANDLOOP

 

Kwartaal 3

 

Organiseerder:

Me Jenny Petzer asook Samantha Joubert en Me Karesna Stander (hulp)

 

Oefening:

Span

Afrigters

Atletiekveld

o/8 tot o/13

Me Jenny Petzer

Me Luzanne Fritz van Jaarsveld

Maandae, Dinsdae en Donderdae

14:00 tot 15:00

 

 

NETBAL

 

Oefen Kwartaal 1 en 2 / Liga Kwartaal 2

 

Organiseerder: 

Me Annelie Broodryk

 

Oefening

(Maandae, Dinsdae en Donderdae)

Span

Afrigters

Baan

o/13

Me Annelie Broodryk, Me Mart-Marie Holtzhausen en Me Debbie Goosen

13:50 tot 15:00

op Tennisbane

o/12

Me Debbie Goosen, Me Carla Boshoff en
Me Estelle Stevens

13:50 tot 15:00

 op Tennisbane

o/11

Me Sandrinette Pretorius en
Me Luzanne Fritz van Jaarsveld

13:50 tot 15:00

op Grasbane (veld)

o/10

Me Chéri Wagner en Me Chané Behrens

13:50 tot 15:00

op Grasbane (veld)

 

Netbal Spognuus:

 

·         LIGA:

Die o/11A- en o/12A-dogters wen al hul Liga-wedstryde.

 

·         PREMIER LEAGUE:

o/12A en o/11B                 Wenners

o/10A en o/13A en B         Naaswenners

o/10B en o/12B                 3de plek

MINI-NETBAL

 

Oefen Kwartaal 1 en 2 / Wedstryde Kwartaal 2

 

Organiseerder

Me Jenny Petzer

 

Oefening

(Maandae, Dinsdae en Donderdae)

 

Span

Afrigters

Baan

o/9

Me Jenny Petzer en Me Jana van Dalen

13:50 tot 15:00

Hok agter tennisbane

o/8

Me Natania Smith, Me Heléne Seegers

en Me Gwendolyn Labuschagne

13:50 tot 15:00

Vierkant voor kantoor

o/7

Me Charmain Bezuidenhout, Me Janine du Plessis en Me Sharon Botha

13:50 tot 15:00

Grasbane (tydelike klasse)

o/6

Me Chantelle Joubert, Me Lisa de Beer

en Me Fietca Williams

13:50 tot 15:00

Grasbane (tydelike klasse)

 

RUGBY

 

Oefen Kwartaal 1 en 2 / Liga Kwartaal 2

 

Organiseerders

Mnr Jaco Behrens.

 

Oefening

(Maandae, Dinsdae en Donderdae)

Span

Afrigters

Rugbyveld

1ste

Mnr Jaco Behrens

15:15 tot 17:00

2de

Mnr Buite afrigter

15:15 tot 17:00

o/11

Mnr George Reid

13:45 tot 15:15

o/10

Mnr Lukas Keet

13:45 tot 15:15

o/9

Mnr Dave Pretorius

13:45 tot 15:15

 

Rugby Spognuus:

 

Bulletjie Rugby

 

Oefen Kwartaal 1 en 2 / Liga Kwartaal 2

 

Organiseerders:

Mnr Bennie Marais (ouer) 082 688 8020

Mnr Dave Pretorius (koördineerder)

 

Oefening

Span

Afrigter

Rugbyveld

o/8

Ouers van skool

Dinsdae en Donderdae 17:30 tot 18:30

o/7

Ouers van skool

Dinsdae en Donderdae 17:30 tot 18:30

o/6

Ouers van skool

Dinsdae en Donderdae 17:30 tot 18:30

 

TENNIS

 

Oefen Kwartaal 2 en 3 / Liga Kwartaal 3

 

Organiseerders:

Me Cheri Wagner en Me Debbie Goosen (hulp-organiseerder)

 

Oefening:  (Maandae, Dinsdae en Donderdae)

Seuns

Afrigter

Tennisbane

o/13

Me Cheri Wagner

14:45 tot 15:00

o/11

Me Helene Seegers

14:45 tot 15:00

Dogters

Afrigter

Tennisbane

o/13

Me Debbie Goosen

14:45 tot 15:00

o/11

Me Fietca Williams

14:45 tot 15:00

 

MINI-KRIEKET vir seuns en dogters

 

Deelname vanaf 4 jaar oud!

 

Kwartaal 2 en 3

 

Organiseerders:

Ouerverteenwoordiger:  Me Sue-Ann Spencer – 079 734 1220

Skool koördineerder:  Mnr Jaco Behrens

 

Oefening

Span

Afrigter

Krieketveld

o/8

Ouers van skool

Dinsdae en Donderdae17:30 tot 18:30

o/7

Ouers van skool

Dinsdae en Donderdae17:30 tot 18:30

o/6

Ouers van skool

Dinsdae en Donderdae17:30 tot 18:30

 

 

SEUNS KRIEKET

Kwartaal 2 en 3

 

Organiseerder:

Mnr Dave Pretorius

 

Oefening:  (Maandae, Dinsdae en Donderdae)

 

Span

Afrigter

Krieketveld

1ste

Buite-afrigter

Tellinghouer:  Me Jenny Petzer

Maandae, Dinsdae en Donderdae 13:45-15:15

2de

Mnr Jaco Behrens

Tellinghouer:  Me Jana van Dalen

Maandae, Dinsdae en Donderdae 13:45-15:15

o/11

Mnr Dave Pretorius

Tellinghouer:  Me Mart-Marie Holtzhausen

Maandae, Dinsdae en Donderdae 13:45-15:15

o/10

Mnr Lukas Keet

Tellinghouer:

Maandae, Dinsdae en Donderdae 13:45-15:15

o/9

Mnr George Reid

Tellinghouer:  Me Annelie Broodryk

Maandae, Dinsdae en Donderdae 13:45-15:15

 

DOGTERS KRIEKET

 

Oefen Kwartaal 3 / Liga Kwartaal 4

 

Organiseerder:

Me Jana van Dalen

 

Oefening:

Span

Afrigter

Krieketveld

Oefenspan

o/10-o/13

Me Jana van Dalen en

Me Luzanne Fritz van Jaarsveld

Maandae tot Donderdae

14:00 tot 15:00

Wedstrydspan o/13-liga

 

HOKKIE

 

Kwartaal 2 en 3

 

Organiseerder:

Me Carla Boshoff

 

Oefening:  (Dinsdae en Donderdae)

Span

Afrigter

Oefening

2de Kwartaal

Oefening

3de Kwartaal

o/10

Me Me Chané Behrens

 

Op A-Rugbyveld

14:00 tot 15:00

14:00 tot 15:00

te Klipkoppies

Tydens Junie-eksamen

13:15 tot 14:15

o/11

Me Mart-Marie Holtzhausen 

Op A-Rugbyveld

14:00 tot 15:00

14:00 tot 15:00

te Klipkoppies

Tydens Junie-eksamen

13:15 tot 14:15

o/12

Me Carla Buchling 

Op B-Rugbyveld

14:00 tot 15:00

 

14:00 tot 15:00

te Klipkoppies

Tydens Junie-eksamen

13:15 tot 14:15

o/13

Me Annelie Broodryk

 

Op B-Rugbyveld

14:00 tot 15:00

 

14:00 tot 15:00

te Klipkoppies

Tydens Junie-eksamen

13:15 tot 14:15

 

BUITE-AKTIWITEITE

 

Akrobaat

Marinda

082 491 7223

Drama

Sanet

083 990 5472

Latin Dansskool

Sonja

083 230 1566

Tennis

Danie

071 671 7903

Computers on wheels

Jannie

082 440 0744

Skaak

Marouschka

082 966 8266

Karate

Louis

072 662 3296

 

 

SKAAK

 

Kwartaal 1, 2 en 3

 

Organiseerder:

Me Martie van Heerden

 

Span

Afrigter

Oefening

o/9

Me Martie van Heerden

Maandae vanaf 7:00 in die Boeriesaal

o/11

o/13